خدمات چاپ سه بعدی DLP در پرینت سه بعدی رز

پرینترهای سه‌بعدی به‌سرعت در حال پیشرفت هستند. چاپگرهای سه‌بعدی وسیله‌هایی هستند که با استفاده از آنها می‌توانید از طرح‌ها و مدل‌هایی که در ذهن و یا کامپیوتر خود دارید نمونه سه‌بعدی واقعی بسازید. تکنولوژی استفاده شده در پرینترهای سه‌بعدی این امکان را به استفاده‌کنندگان می‌دهد که از ماده‌های کامپوزیتی و رزین در طراحی‌های خود برای چاپ به‌صورت سه‌بعدی استفاده کنند.

پرینترهای سه‌بعدی می‌تواند طرح‌های کامپیوتری شما را به‌صورت یک نمونه واقعی بادقت بسیار بالا پرینت کنند. فناوری پرینترهای سه‌بعدی فناوری با سرعت زیاد در حال پیشرفت است و با استفاده از آن می‌توان طرح‌های کامپیوتری را به‌صورت اشیا سه‌بعدی چاپ کرد. تکنولوژی‌های به‌کاررفته در این پرینترها متفاوت است و از نظر چاپ، سرعت و دقت نیز تفاوت دارند. تکنولوزی‌های چاپ DLP, SLA و LCD از فناوری‌های چاپ سه‌بعدی‌اند که در ادامه به صورت مختصر آنها را بررسی می‌کنیم.

 • پرینترهای سه‌بعدی SLA ( Laser-Based Stereolithography، به‌معنی استریولیتوگرافی مبتنی بر لیزر): در این دستگاه‌ها از یک لیزر به عنوان منبع نور استفاده می‌شود که با استفاده از گالوانومتر بر روی صفحه ساخت تابانده شده و عمل پرینت سه‌بعدی انجام می‌گیرد. در این چاپگرها به دلیل استفاده از لیزر عمل پرینت به صورت نقطه‌ای انجام می‌شود.
 • پرینترهای سه‌بعدی DLP (Digital Light Processing، به‌معنی پردازش نوری دیجیتال): در این نوع چاپگر، به جای استفاده از لیزر، از یک عدد پروژکتور UV جهت تاباندن نور و جامدسازی رزین حساس به نور استفاده می‌شود. در این دستگاه‌ها، نور به صورت صفحه‌ای و با استفاده از ابزار میکرو آینه‌ای دیجیتال و یا Digital Micromirror device (DMD) که از میلیونها آینه ریز تشکیل شده است، بر روی صفحه ساخت تابانده می‌شود.
 • پرینترهای سه‌بعدی LCD ( Light crystal display، به‌معنی نمایشگر کریستال مایع): این نوع چاپگرها از نظر کارکرد بسیار شبیه به دستگاه‌های DLP هستند و نور را به صورت صفحه‌ای بر روی صفحه پرینت می‌تابانند. در این چاپگرها، نوری که توسط یک سری از لامپ‌های UV تولید می‌شود با استفاده از یک LCD معمولی و یا LCD مونوکروم روی صفحه پرینت تابانده می شود. در واقع LCD به عنوان ماسک و یا فیلتر نور عمل می‌کند و تنها پیکسل‌هایی که جهت آن لایه پرینت لازم است را روشن کرده و اجازه عبور نور را می‌دهد. می‌توان گفت که تنها تفاوت پرینترهای سه‌بعدی رزینی با تکنولوژی‌های مختلف، در منبع نور آنها و یا نحوه تاباندن نور جهت جامد‍سازی رزین است.

پیشنهاد چاپ سه‌بعدی رز به شما، چاپ با پرینتر سه‌بعدی رزینی است. این نوع پرینت برای طرح‌های سه‌بعدی با جزئیات بالا بسیار مناسب است. چاپ رزینی در صنایع مختلف و به خصوص صنعت طلا و جواهرسازی، دندان پزشکی، پزشکی و صنایع فنی و مهندسی از کاربرد بسیار بالایی برخوردار است.

مزیت استفاده از پرینترهای سه بعدی LCD و DLP

استفاده از پرینترهای سه بعدی LCD و DLP مزیت‌های خاص خودش را دارد. برای مثال:

 • چاپ طرح‌های پیچیده و کوچک با دقت و رزولوشن کاملاً دقیق؛
 • ساخت قالب‌های دقیق خاص طلاسازی یا صنعتی؛
 • زمان ساخت بسیار سریع؛
 • چاپ تعداد زیادی از قطعات کوچک و پیچیده در یک مرتبه؛
 • دقت چاپ از (۰٫۰۱)۱۰ میکرون تا (۰٫۱)۱۰۰ میکرون.

هزینه پرینت سه‌بعدی LCD و DLP

هزینه پرینت سه‌بعدی با چاپگرهای LCD و DLP با مقدار گرم مواد رزینی که برای چاپ طرح شما استفاده می‌‌شود، محاسبه خواهد شد. برای اطلاع از قیمت، با خدمات پرینت سه بعدی رز تماس بگیرید و طرح خودتان را برای ما ارسال کنید. بعد از بررسی و مشاوره رایگان درباره طرح‌تان، هزینه چاپ مشخص خواهد شد.

نحوه سفارش و اعلام هزینه چاپ
۱- تماس تلفنی توسط مشتری جهت ثبت سفارش اولیه
۲- ارسال فایل توسط مشتری با استفاده از پست الکترونیک، تلگرام، واتس آپ یا اینستاگرام با ذکر نام و شماره تماس.
۳- ارسال فایل با فرمت‌های مناسب STEP, OBJ, STL و یا STP
۴- بررسی فایل‌های دریافتی توسط ما.
۵- ارتباط با مشتری در صورت لزوم، مشاوره رایگان جهت تصحیح احتمالی فایل‌های ارسالی.
۶- برآورد هزینه ساخت و اعلام آن به مشتری.
۷- واریز مبلغ علی‌الحساب چاپ توسط مشتری و ارسال فیش پرداختی جهت شروع.
۸- شروع کار چاپ ( در صورت درخواست مشتری، ارسال تصاویر مراحل ساخت در حین انجام کار).
۹- صدور فاکتور نهایی، پرداخت و تصفیه باقیمانده مبلغ مورد توافق.
۱۰- ارسال قطعات ساخته شده مورد نظر به آدرس مشتری. (هزینه کلیه ارسال‌ها برعهده مشتری می‌باشد.)
توجه:
هزینه خدمات چاپ سه بعدی با تکنولوژی FDM به صورت ترکیبی از میزان ساعت چاپ و گرم مواد مصرفی محاسبه می‌شود، که در حال حاضر بر اساس هر ساعت 200.000 ریال و مواد مصرفی هم بر اساس قیمت و مرغوبیت جنس به صورت روزانه محاشبه خواهد شد. در صورت درخواست تراکم بالای 20% ، بیست درصد به زمان چاپ اضافه و محاسبه خواهد شد.

هزینه خدمات چاپ سه بعدی با تکنولوژی چاپ LCD به صورت گرمی محاسبه می‌شود، که در حال حاضر بر اساس:
   هر گرم رزین ( Industrial ) صنعتی   400.000 ریال برای دقت 50 میکرون
   هر گرم رزین ( Industrial ) صنعتی   550.000 ریال برای دقت 25 میکرون
   هر گرم رزین ( Castable ) ریخته‌گری  700.000 ریال برای دقت 50 میکرون
   هر گرم رزین ( Castable ) ریخته‌گری  750.000 ریال برای دقت 25 میکرون

با توجه به این که محاسبه اولیه هزینه‌های چاپ براساس پردازش در نرم‌افزار واسط کاربری چاپ، انجام می‌شود، ضروریست ابتدا طراحی محصول و ساخت فایل سه بعدی مورد نظر را انجام داده و سپس نسبت به درخواست سفارش چاپ اقدام نمائید، درغیر اینصورت امکان محاسبه هزینه‌ها میسر نخواهد بود.

چرا خدمات چاپ سه بعدی رُز را انتخاب کنیم؟

خدمات چاپ سه‌ بعدی رُز،  مناسب‌ترین، خلاقانه‌ترین و ارزان‌ترین خدمات چاپ سه‌ بعدی را ارائه می‌دهد. از خدمات پرینت سه بعدی رز در حوزه‌های صنعت، معماری، مهندسی، پزشکی، هنر، صنعت طلا و جواهر، فناوری و سرگرمی و طراحی مدل‌ و مهندسی معکوس کمک بگیرید.

 • پاسخگویی به نیازهای خدمات چاپ سه بعدی مشتریان؛

 • خدمات نوین چاپ سه بعدی با بهترین دستگاه‌های چاپ سه بعدی داخلی؛

 • انجام سفارش‌ها در کم‌ترین زمان؛

 • استفاده از مواد مرغوب و درجه یک چاپ سه بعدی (فیلامنت و رزین)؛

 • هزینه چاپ حداقلی و مناسب.